Asset Publisher Asset Publisher

Rozmowy o drewnie

W siedzibie Nadleśnictwa Nowa Dęba odbyło się robocze spotkanie o charakterze wideokonferencji dotyczące realizacji sprzedaży surowca drzewnego w    2017r. i prognozy w 2018r.

Gościem specjalnym spotkania był Dyrektor Generalny Lasów Państwowych dr inż. Konrad Tomaszewski, którego na miejscu reprezentował Zastępca Dyrektora Generalnego LP Andrzej Borowski  wraz z pracownikami biura marketingu.

Gospodarzem spotkania był Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowa Dęba Kazimierz Kopeć, który wraz ze współgospodarzem Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji LP w Lublinie Jerzym Sądlem powitali zaproszonych gości: parlamentarzystów Pana posła Zbigniewa Chmielowca i Rafała Webera, starostów powiatu stalowowolskiego , kolbuszowskiego, sekretarza powiatu tarnobrzeskiego, burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba, przedstawicieli służb mundurowych Policji, Straży Pożarnej oraz Jednostki Wojskowej Nowa Dęba współpracujących z nadleśnictwem, przedstawicieli i właścicieli firm drzewnych, lokalne media (Radio Leliwa, Echa Dnia, Tygodnik Nadwiślański, Telewizja Lokalna) oraz pracowników LP.

Pomimo wielu obowiązków służbowych i dużego zaangażowania związanego z rozwiązywaniem problemów  dotyczących min. największej  klęski jaka nawiedziła polskie lasy po nocnym huraganie  z 11 na 12 sierpnia 2017 r. z siedziby dyrekcji generalnej w Warszawie  Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski wystąpił z przesłaniem skierowanym do uczestników. Omówił sprawy związane z obowiązującymi przepisami dotyczącymi sprzedaży drewna w 2017 r., zapewnił zgromadzonych o pełnej determinacji i woli rozwiązania problemów związanych z klęską na terenach pohuraganowych, omówił postępowanie LP przy pracach w usuwaniu posuszu w Puszczy Białowieskiej. Po wystąpieniu Dyrektora Generalnego Pan Andrzej Borowski przekazał prowadzenie dalszej części spotkania nadleśniczemu nadleśnictwa Nowa Dęba, który zaprezentował  tematykę sprzedaży drewna w roku 2017 i prognozę na 2018 dla tutejszej jednostki. Z ramienia RDLP w Lublinie Naczelnik Wydziału Gospodarki Drewnem Tomasz Świca oraz GDLP w Warszawie Dyrektor biura marketingu Andrzej Ballaun, omówili sprawy sprzedaży drewna z poziomu regionalnego i krajowego.

Z pośród zaproszonych gości leśnicy usłyszeli słowa podziękowania i uznania złożone na ręce Dyrektora Generalnego Konrada Tomaszewskiego w realizowaniu misji narzuconej Lasom Państwowym.  Odbiorcy drewna chwalili system sprzedaży drewna, wnieśli kilka ważnych uwag w celu jego doskonalenia. Parlamentarzyści i samorządowcy podkreślili bardzo dobrą współpracę z Lasami Państwowymi  w tym z Nadleśnictwem Nowa Dęba. Na zakończenie spotkania z słowami podsumowania wystąpił  Dyrektor Generalny i pożegnał uczestników w leśnym zwyczaju „Darz Bór”.

Zgromadzeni podkreśli ważność  i potrzebę odbytego spotkania oraz wysunęli wniosek aby tego rodzaju kontakty umożliwiono na terenie całego kraju.