Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Lubelski głos lasu

Lubelski głos lasu

Publikujemy wersję elektroniczną najnowszego numeru „Lubelskiego Głosu Lasu”, magazynu pracowników RDLP w Lublinie. Zapraszamy do lektury!

W najnowszym numerze najwięcej miejsca poświęciliśmy udziale lubelskich leśników w uroczystościach związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Na przestrzeni tego szczególnego dla naszej ojczyzny roku pracownicy biura i nadleśnictw RDLP w Lublinie angażowali się w szereg inicjatyw mających na celu upamiętnienie wielkiego jubileuszu.

            Kilkaset szkół z całej Lubelszczyzny zasadziło dęby pochodzące z nadleśnictw lubelskiej dyrekcji w nawiązaniu do spontanicznego sadzenia drzew, którego w 1918 roku dokonywali nasi przodkowie, świętując odzyskanie wolności po 123 latach zaborów. W stulecie odzyskania niepodległości, podczas Ogólnopolskich i Regionalnych Obchodów Święta Lasu w Janowie Lubelskim, które w czerwcu ubiegłego roku odbyły się pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy odsłonięto pomnik poświęcony leśnikom pomordowanym oraz poległym za wolną Polskę. W ciągu roku lubelscy leśnicy uczestniczyli także w obchodach wielu rocznic i wydarzeń istotnych dla historii naszego narodu dając świadectwo patriotyzmu i przywiązania do naszych narodowych korzeni.

            W roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości stulecie istnienia świętowały aż trzy nadleśnictwa (Chełm, Parczew i Puławy), które na różne sposoby starały się upamiętnić swoje okazałe jubileusze. Mniej okazałe, ale równie istotne piętnaste urodziny obchodził w minionym roku również Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich „Polesia Czar”. Na łamach grudniowego numeru Lubelskiego Głosu Lasu opisaliśmy jego historię, najważniejsze osiągnięcia oraz perspektywy jakie rysują się przed nim w najbliższej przyszłości.

            W najnowszym numerze naszego czasopisma zaprezentowaliśmy także sylwetkę Edwarda Trzeciaka, leśniczego wyróżnionego medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” oraz przybliżyliśmy miejsca związane z historią w Leśnictwie Brzozowica.

 

Aby pobrać najnowszy numer „Lubelskiego Głosu Lasu” kliknij tutaj.